Priznávame bez mučenia, technológie a materiály sú nuda. ALE neklesajte na mysli, popíšeme vám ich stručne a prakticky. Rýchlo sa dozviete, čo vás v našich výrobkoch vlastne hreje a chráni.

Technológia

Detské výrobky sú špeciálne testované podľa vyhlášky č. 84/2001 Sb., ktorá je v súlade s OEKO-TEX Standard 100. OEKO-TEX Standard 100 je nezávislý testovací a certifikačný systém textilných surovin, medziproduktov a konečných výrobkov vo všetkých fázach výroby. Pri intenzívnom kontakte výrobku s detskou pokožkou tak máte vždy istotu, že sú splnené prísne ekologické požiadavky.

Oblečenie

STORMEX je špeciálne vyvinutá technológia, spevňujúca tkaninu z polyesterových, nylonových alebo polyuretanových vlákien so spevnenou štruktúrou, ktorá spoľahlivo odoláva nepriaznivým klimatickým a poveternostným podmienkam. Vďaka tejto technológii vás materiál s vyššou gramážou, hrúbkou a hustotou vlákien ochráni pred dažďom aj ostrým vetrom. Svojimi vlastnosťami je oblečenie predurčené na náročné fyzické aktivity ako napr. zjazdové lyžovanie.

AQUA PRO je priedušná membrána, špeciálne vyvinutá pre vrchné oblečenie, ktorá umožňuje jednoduché a rýchle odparovanie vlhkosti od tela. Vetruvzdorná membrána AQUA PRO tvorí samostatnú nepremokavú vrstvu oblečenie s vodu odpudzujúcou úpravou. Takto upravená vrstva z polyesterových, alebo polyuretanových vláken vás spoľahlivo ochrání pred nepriaznivými klimatickými aj poveternostnými podmienkami. Zároveň však umožní odparovanie vlhkosti smerom od tela pri náročnej fyzickej aktivite.

DRYTECH je vysoko kvalitný polyuretánový záter funkčného oblečenia. Záter s mikroporéznou štruktúrou je veľmi pevný v ťahu aj odolný proti pretrhnutiu. Záter s technológiou DRYTECH vás spoľahlivo udrží v suchu v nepriaznivých klimatických a poveternostných podmienkach aj pri náročnej fyzickej aktivite.

TSS - TAPE SEAM SEALING je špeciálna technológia termoplastickej ochrany, ktorá spočíva v dôkladnom podlepení švov. Podlepené švy zo spodnej strany vrchného oblečenia zabraňujú prenikaniu vlhkosti k telu. Polyesterové, alebo polyuretánové švy ošetrené technológiou TSS vás spoľahlivo udržia v suchu v nepriaznivých klimatických aj poveternostných podmienkach.

POLYTHERM je nekrčivá izolačná výplň z dutých vláken, ktoré sa vyrábajú pomocou trysek s jadrom, je určená na vrchné oblečenie. Na dotyk príjemné vlákna získavajú technológiu POLYTHERM ešte väčší  objem a výplň tak vyniká vysokou úrovňou tepelnej ochrany. Špeciálne upravený materiál je tiež odolnejší voči špine, ktorá je menej viditelná. Výplň s technológiou POLYTHERM naviac vyniká tvarovou pamäťou a zaisťuje vďaka nej zvýšený pocit tepla a pohodlia. Typ vlákna - duté vlákno. Počet kanálikov - 1.

DUPONT SORONA je celosvetovo uznávaná termoizolačná výplň, ktorá vyniká veľmi vysokou hrejivosťou, aj keď je veľmi ľahká a objemovo optimálna. Vlákna výplne sú jemné a ošetrené špeciálnymi úpravami, preto si dlhodobo udržujú svoju tvarovú pamäť a vysokú úroveň tepelnej ochrany. 37 % výplne je vyrobené z obnoviteľných zdrojov.

SOFTSHELL je pružný funkčný materiál novej generácie s vysokou odolnosťou v nepriaznivých klimatických a poveternostných podmienkach. Zachováva si však aj dostatočnú priedušnosť, vďaka ktorej spoľahlivo a rýchlo odvádza pot od tela. Softshell je odolný voči oderu a zašpineniu. Elasticita materiálu zajišťuje maximálne pohodlie pri bežnom nošení aj náročnej fyzickej aktivite. Softshell plní svoju funkciu ideálne v kombinácii s funkčnou bielizňou a flísovou vrstvou oblečenia.

SOFTSHELL NO MEMBRANE je pružný funkčný materiál novej generácie s primeranou odolnosťou v nepriaznivých klimatických a poveternostných podmienkach. Softshell bez membrány je priedušnejší než klasický SOFTSHELL a vďaka tomu ešte spoľahlivejšie a rýchlejšie odvádza pot od tela. Softshell bez membrány je odolný voči oderu a zašpineniu. Elasticita materiálu zajišťuje maximálne pohodlie pri bežnom nosení aj menej náročnej fyzickej aktivite. Softshell plní svoju funkciu ideálne v kombinácii s funkčnou bielizňou a flísovou vrstvou oblečenia.

TECHFLEECE+ je hrejivý funkčný materiál s vysokou úrovňou tepelnej ochrany. Vyniká svojou nízkou hmotnosťou aj pri pomerne silnom úplete a priedušnosťou. Vďaka obojstrannému česaniu je veľmi mäkký a poddajný. Ľahko sa udržiava. V spojení s vrstvou funkčnej bielizne a vrchnou softshellovou vrstvou oblečenia je ideálny na bežný pohyb ja náročnú fyzickú aktivitu.

TRIFIBRE je unikátna polyesterová tkanina s charakteristickou štruktúrou zosilnených vláken. Vďaka nim je špeciálne upravený materiál ľahký a priedušný, veľmi rýchlo odvádza pot od tela a skvelo schne. Medzi jeho prednosti patria aj minimálna krčivosť a zvýšená odolnosť voči škvrnám od potu. Tkanina s technológiou TRIFIBRE je ideálnym materiálom pre ľahké športové odevy a funkčnú bielizeň.

THERMOCOOL je jedinečná technológia, ktorá spočíva  spočívající v optimalizácii prirodzených termoregulačných schopností ľudského tela. Materiál s technológiou THERMOCOOL zaisťuje vďaka prierezu inteligentných vláken dokonalý a rýchly odvod vlhkosti od tela, ochladenie organizmu, alebo absorpciu tepla v závislosti na konkrétnych potrebách užívateľa. Technológia THERMOCOOL sa často používa napr. vo funkčnej bielizni a ponožkách.

TECNOSOFT je pružný funkčný materiál novej generácie s primeranou odolnosťou v nepriaznivých klimatických a poveternostných podmienkach. Výborne chráni pred vetrom a udržuje optimálnu tepelnú izoláciu pred vonkajším vplyvom. Má dobré vlastnosti, čo sa týka oderu, či nízkej miery zašpinenia. Vlastnosti Tecnosoftu ešte podporí kombináciu s funkčnou bielizňou a prípadne druhou vrstvou techfleecovej vrstvy oblečenia.

YKK zipsy patria medzi najkvalitnejšie zipsy na svete. Sú synonymom spoľahlivosti, vysokej funkčnosti a dlhej životnosti. Japonské YKK zipsy sú známe svojím detailným spracovaním. Vďaka svojej vodoodolnosti sú YKK zipsy určené najmä na vrchné oblečenie do extrémnych poveternostných podmienok..

THINSULATE je špičkové mikrovlákno od firmy 3M s vynikajúcimi termoizolačnými vlastnosťami. Vďaka nim sa skvelo hodí ako izolačná vrstva na funkčné oblečenie a spacie vaky určené aj do extrémnych podmienok. Mikrovlákno THINSULATE má rovnaké vlastnosti ako duté vlákno, ale je výrazne ľahšie. Poskytuje tak optimálnu ochranu proti chladu pri minimálnom objeme a hmotnosti. THINSULATE sa jednoduchšie udržuje a čistí, vlákna majú dlhú životnosť. Nevyvoláva alergie, je preto vhodné pre produkty v priamom kontakte s pokožkou, ako sú napr. rukavice.

TECHFLEECE Veľmi hrubý obojstranne česaný flís (100 % polyesteru) s vysokým vlasom na líci aj na rube. Ideálny materiál na druhú vrstvu oblečenia (mikinu, sveter).

ULTRAWARM - Hrubá obojstranne česaná pletenina (100 % polyesteru) s jemnou lícovou väzbou. Ideálny materiál na druhú vrstvu oblečenia (mikinu, sveter).

MEDIUM SUPER TECH - Technický ľahký veľmi pružný a hladký materiál (98 % polyesteru, 2 % elastanu) s funkciou odvodu vlhkosti - rýchloschnúci, ideálny materiál na prvú vrstvu oblečenia (technické tričko, nohavice).

MICROTECH - Technický veľmi ľahký materiál (100 % polyesteru nebo elastanu) s jemne štruktúrovanou väzbou s funkciou odvodu vlhkosti - rýchloschnúci. Ideálny materiál na prvú vrstvu oblečenia (technické tričko, nohavice).

SOFTECH - Technický stredne ľahký pružný materiál (100 % polyesteru, alebo v kombinácii polyester/elastan) s jemnou štruktúrovanou väzbou s funkciou odvodu vlhkosti - rýchloschnúci. Ideálny materiál na prvú vrstvu oblečenia (technické tričko, nohavice).

MAXITECH - Stredne silný dvojvrstvový materiál (100 % polyesteru) - z lícnej strany tenká technická pletenina s jemnou väzbou, z rubovej strany flís. Ideálny materiál na druhú vrstvu oblečenia (mikinu, sveter).

LIGHTECH - Stredne silný jednovrstvový flísový materiál (100 % polyester) - z lícovej strany so štruktúrovanou väzbou, z rubovej strany s počesom. Ideálny materiál na druhú vrstvu oblečenia (mikinu, sveter).

DOUBLETECH - Silný dvojvrstvový materiál (100 % polyester) - z lícnej strany stredne silná pletenina s výraznejšou väzbou pletenia, z rubovej strany jemný flís. Ideálny materiál na druhú vrstvu oblečenia (mikinu, sveter).

TECH-IN - Technický ľahký, veľmi pružný a hladký materiál (88 % polyesteru, 12 % elastanu) s funkciou odvodu vlhkosti - rýchloschnúci. Ideálny materiál na prvú vrstvu oblečenia (technické tričká a nohavice).

NEOTECH - je stredne hrubý dvojvrstvový pružný materiál (90 % polyester, 10 % elastan) - z lícnej strany technická pletenina s melanžovým efektom, z rubovej strany tenká pletenina. Ideálny materiál na druhú vrstvu oblečenia (mikinu, sveter).

PÁPERIE je izolačná výplň z kvalitního kačacieho peria s vysokou tepelnou ochranou. Zaručuje dokonalé termoizolačné vlastnosti pri nízkej hmotnosti odevu. U prešívaných a páperových produktov odporúčame šetrné pranie s loptičkou a následné použitie sušičky. Zaistíte tým spätné rovnomerné rozmiestnenie výplne. Možné je tiež chemické čistenie, vďaka ktorému zostane výplň po celú dobu na pôvodnom mieste.

WATERPROOF / VODOODOLNOSŤ technologia, ktorá tvorí nepromokavú vodu odpudzujúcu vrstvu. Schopnosť materiálu do určitej miery odolávať tlaku vody. Tato povrchová úprava zvršku sa musí pravidelne udržovať a obnovovať impregnaciu materiálu.

OBOJSTRANNOSŤ - textil sa dá nosiť obojstranne.

ODVOD VLHKOSTI - technológia, ktorá umožňuje jednoduché a rýchle odparovanie vlhkosti.

ANTIBAKTERIÁLNA ÚPRAVA - technológia, ktorá umožňuje jednoduché a rýchle odparovanie vlhkosti. Zabraňuje množeniu baktérií, minimalizuje pachy a predlžuje životnosť materiálu.

RECYKLOVATEĽNÝ MATERIÁL - materiál sa dá spracovať na ďalšie využitie výrobného cyklu. 

REFLEXNÉ PRVKY chránia deti, chodcov aj cyklistov najmä v cesstnej premávke. Sú vyrobené z materiálov, ktoré odrážajú svetlo až na vzdialenosť 200 metrov. Pri nasvietení v noci a za zhoršenej viditeľnosti je reflexný materiál vidieť až na 10x väčšiu vzdialenosť než bežné oblečenie.

PRUŽNÝ MATERIÁL

NEPREMOKAVÝ MATERIÁL

SLIM FIT - priliehavý/úzky strih

REGULAR FIT - klasický strih

COMFORT FIT - pohodlný voľnejší strih

Obuv

TRIPLETEX je priedušná membrána, ktorá umožňuje ľahké odparovanie telesnej vlhkosti. Táto funkčná vrstva sa nachádza v podrážke obuvi a odvádza od tela vodu,  ktorá sa odparuje sa z chodidiel. Membrána s technológiou TRIPLETEX neprepúšťa vodu, odpudzuje ju, s výškou vodného stĺpca 10.000 mm a priedušnosťou 1.000 g/m2/24 h.

FLYKNIT technológia využíva veľmi pevné vlákna, z ktorých je utkaný jednodielny zvršok obuvi. Vlákna sú pretkané rôznymi smermi, aby znížila záťaž zvršku a zaručila vysokú odolnosť obuvi. Tento príjemný materiál je ľahký, vysoko pružný a priedušný a poskytuje chodidlám maximálne pohodlie a oporu na každom kroku.

Batohy

BULLTECH je pevná polyesterová tkanina s charakteristickou mriežkovanou štruktúrou. Najväčšia prednosť tohto špeciálne upraveného materiálu spočíva vo vysokej odolnosti proti pretrhnutiu vďaka vtkaným zosilneným osnovným nitiam ve tvare mriežok (najčastejšie štvorcových, kosoštvorcových, alebo šesťuholníkových. Mriežkovanie zabrání šíreniu prípadného pretrhnutia a tým minimalizuje poškodenie materiálu. Súčasťou tejto tkaniny je polyuretánový záter, ktorý zaisťuje nepremokavosť a oderuvzdornosť materiálu.

AAS I - AIR ADJUSTABLE SYSTEM I je chrbtový sstém, ktorý je vvinutý špeciálne na batohy najnáročnějších cestovateľov s dlhodobo vysokou záťažou. Systém AAS I zaisťuje dokonalé rozloženie nákladu a dodáva batohu mimoriadnu stabilitu aj pri maximálnom naplnení jeho kapacity. Flexibilitou chrbtového panela, ktorý rešpektuje a kopíruje pohyby ľudského tela, je zaistená výborná priedušnosť chrbta. Batohy vybavené chrbtovým systémom AAS I sú predurčené na náročné expedície, výkonnostné treky a ďalšie cesty s dlouhodobým nosením vysokej záťaže..

AFS - AIR FLOW SYSTEM je maximálne účelovo riešený pevný systém na batohy s menším objemom. Nosný systém AFS dodáva batohom nepostrádateľné spevnenie chrbta a umožňuje celkovú cirkuláciu ohriateho vzduchu. Vetraním chrbta  získate neoceniteľné pohodlie behom každodenného nosenia najmä v letných mesiacoch. Chrbtový systém AFS je ideálnm riešením pre menšie turistické batohy a batohy do mesta.

AVS - AIR VENTILATION SYSTEM je pevný chrbtový systém s jedinečnou chrbtovou konštrukciou, umiestnenou nezávisle na vlastnom batohu. Prehnutá nosná konštrukcia je obvykle vyberateľná a ponúka ďalší spôsob nosenia batoha. Systém AVS poskytuje maximálne možné odvetranie chrbta, pretože vlastný batoh neprilieha priamo k telu. Chrbtový systém AVS je typický predovšetkým pre menšie turistické batohy a cyklobatohy.

VAS – VARIABLE AIR SYSTÉM je špeciálny pevný nosný systém VAS sa postará o správnu polohu na chrbte. Vďaka materiálu EVA je vysoko odolný. Jedná sa o penový takmer nezničitelný materiál, ktorý je potiahnutý ochranou pevnou a vysoko priedušnou sieťovinou. Materiál EVA je veľmi ľahký, preto batoh na chrbte skoro neucítite. Systém VAS je typický pre hikingové batohy menšej litráže, ktorým dodáva maximálny komfort, pevnosť a ventiláciu.

PUZDRO NA NOTEBOOK

Stany a spacie vaky

FRESH & BLACK - unikátna technológia zatienenia, vďaka ktorej je v stane výrazne nižšia teplota vzduchu a tma aj behom dňa. Technológia FRESH & BLACK má dve zložky – vďaka úprave FRESH sa vnútri stanu menej ohrieva vzduch, a tým dochádza k zníženiu teploty (aj na priamom slunku). Vďaka úprave BLACK je spálňa takmer dokonalo odtienená od slnečného svitu, takže si v stane príjemne odpočiniete aj behom dňa.

POLYPLUS je vysoko kvalitná termoizolačná náplň z dutého vlákna so skvelou úrovňou tzv. „loftu“ – nadýchanosti. Náplň s technológiou POLYPLUS chráni aj pri vysokej úrovni vzdušnej vlhkosti, a preto sa prednostne využíva do kvalitných spacích vakov. Nezameniteľnú mäkkosť a hebkosť podobnú periu získava materiál vďaka vláknam zo silikonizovaného 100% polyesteru. Spacie vaky s náplňou POLYPLUS sa ľahko udržujú a veľmi rýchlo schnú. Ďalšou prednosťou náplne s technológiou POLYPUS je vynikajúca tvarová pamäť, ktorá po stlačení rýchlo vracia spaciemu vaku jeho pôvodný objem. Typ vlákna - duté vlákno. Počet kanálikov - 1.

POLYPLUS EXTREME - je výplň vyvinutá tak, aby zaistila optimálnu rovnováhu skladnosti, tepla a trvanlivosti. Poskytuje mäkkosť a mimoriadne teplo, aj keď je vlákno mokré. Má skvelé vlastnosti schnutia - schne 3x rýchlejšie než perie, vynikajúci pomer hmotnosť/teplo, možnosť prať v pračke a sušiť v sušičke. Je nealergénna. Typ vlákna - duté vlákno. Počet kanálikov - 1.

POLYPLUS LIGHT - je výplň konštruovaná na použitie v nízkych teplotách pri zachovaní minimálnej hmotnosti. Poskytuje zvýšenú mäkkosť, väčšiu tepelnú ochranu, mimoriadnu trvanlivosť po opakovanom praní. Po rozbalení vlákna vďaka svojej rozpínavosti rýchlo vyplňujú priestor komôr. Je nealergénna.

THERMOLITE QUALLO je vysoko kvalitná výplň do spacích vakov špeciálne vyvinutá tak, aby pri minimálnej hmotnosti materiálu zaistila maximálne termoizolačné vlastnosti porovnateľné s perím. THERMOLITE QUALLO je patentované sedemkanálikové vlákno firmy DuPont s antialergénnou úpravou. Spacie vaky s touto výplňou je možné prať v pračke.

THERMOLITE EXTRA je vysoko kvalitná výplň, vyvinutá špeciálne na použitie v extrémne nízkych teplotách pri zachovaní minimálnej hmotnosti materiálu. Termoizolačná výplň s technológiou THERMOLITE EXTRA je zmesou troch druhov pružných špirálových dutých vlákien s vysokou tvarovou pamäťou. Duté vlákna majú vďaka kvalitnému prevedeniu aj dlhú životnosť.

JEDNOVRSTVOVÁ KONŠTRUKCIA - Jednovrstvová konštrukcia spacieho vaku.

DVOJVRSTVOVÁ KONŠTRUKCIA - Sandwichová/dvojvrstvová konštrukcia spacieho vaku.

SPACÍ VAK PRE 2 OSOBY

DÁMSKY SPACÍ VAK - Spací vak v dámskych/dievčenských farbách. Obvykle s fleecovým zateplením v oblasti nôh.

FLEECOVÉ ZATEPLENIE NÔH - Fleecové zateplenie v oblasti nôh v dámskych a detských spacích vakoch.

Činnosti a použitie

Vďaka svojim funkčným vlastnostiam a technickým parametrom ideálne na zjazdové lyžovanie alebo freeride.

Vďaka svojim funkčným vlastnostiam a technickým parametrom ideálna na severské lyžovanie aj v našich zemepisných šírkach. Proste na bežky.

Vďaka svojim funkčným vlastnostiam a technickým parametrom je ideálna na vysokohorskú turistiku.

Vďaka svojim funkčným vlastnostiam a technickým parametrom je ideálna na víkendovú alebo prázdninovú turistiku.

Vďaka svojim funkčným vlastnostiam a technickým parametrom je ideálna na turistiku s nordic palicami aj svižnejšie fitness prechádzky.

Vďaka svojim funkčným vlastnostiam a technickým parametrom je ideálna na cestovanie a poznávanie sveta.

Vďaka svojim funkčným vlastnostiam a technickým parametrom ideálne na dovolenku pod stanom s rodinou alebo priateľmi.

Vďaka svojim funkčným vlastnostiam a technickým parametrom ideálne na cyklistiku a všetky aktivity, pri ktorých chcete nosiť minimálnu záťaž. 

Vďaka svojim funkčným vlastnostiam a technickým parametrom ideálne na beh alebo fitness.

Vďaka svojim funkčným vlastnostiam a technickým parametrom ideálne do mesta.

Vďaka svojim funkčným vlastnostiam a technickým parametrom ideálne na aktívny voľný čas.

Materiály a ich skratky

Prírodné vlákna

Bavlna

Bavlna je in a vďaka tomu patrí k najrozšírenejším tkaninám na svete, svoje o tom vie určite aj vaša šatová skriňa. Bavlna je prírodné vlákno, ľahko sa perie a čistí. Má dobré absorpčné vlastnosti a je veľmi príjemná na dotyk. Má tendenciu sa mierne krčiť, preto sú obľúbené zmesi bavlny a polyesteru alebo bavlna s prímesou elastanu, ktorý bavlnenému oblečeniu dodáva väčšiu pružnosť a priliehavosť. V kolekcii LOAP nájdete bavlnu predovšetkým v oblečení - napr. v mikinách, tričkách, kraťasoch, šatách atď.

Perie

Perie je izolačná výplň z kvalitného kačacieho peria s vysokou tepelnou ochranou. Zaručuje dokonalé termoizolačné vlastnosti pri nízkej hmotnosti odevu. Pri prešívaných a páperových produktoch odporúčame šetrné pranie s loptičkou a následné použitie sušičky. Zaistíte tým spätné rovnomerné rozmiestnenie výplně. Možné je aj chemické čistenie, vďaka ktorému zostane výplň po celý čas na pôvodnom mieste.

Syntetické vlákna

Elastan

Superhrdinom pružnosti je jednoznačne elastan. Dokáže sa napnúť až na sedemnásobok svojho pôvodného tvaru a dĺžky. Elastanové vlákna sú veľmi jemné a vždy sa používajú v kombinácii s ďalšími vláknami. Napr. bavlnené tričká s prímesou elastanu vám vďaka elasticite lepšie sadnú, ale tiež sa omnoho menej krčia. Elastanové vlákno je odolné voči morskej vode. V kolekcii LOAP nájdete elastan najmä v oblečení - nohaviciach, mikinách a tričkách.

Etylen vinyl acetát (EVA)

EVA je skvelá a my ju máme radi. Ide o penový takmer nezničiteľný materiál. EVA rada pláva, je ľahká a všestranná - hodí sa k vode aj na prechádzky po meste. Obuv z Evy totiž skvelo tlmí nárazy a nikdy ju neutopíte. V kolekcii LOAP nájdete EVU v obuvi - žabkách, šľapkách a poltopánkach.

Dural

Dural sa nedá! Ide o vysoko pevnú zlaitinu z tvrdého hliníka s dlhou životnosťou životností. Vyniká svojou nízkou hmotnosťou. Kvôli svojej vyššej cene sa používa najmä u drahých turistických stanov. V kolekci LOAP nájdete dural v konštrukcii  niektorých stanov.

Durawrap

Durawrap je prepracovaný laminát, s ktorým postavíte stan jedna radosť. Tyče z durawrapu poznáte podľa výrazného kosoštvorcového vzoru. Durawrapový materiál je síce drahší než klasický sklolaminát, ale na oplátku ponúka pri rovnakej hmotnosti tyčí väčšiu pevnosť. Povrch tyčí je naviac obalený bužírkou a konce tyčí sú vybavené kovovými spojkami.

Phylon

Phylon, čti "fajlon", je ultra ľahký mäkký materiál, ktorý s hrdosťou sebe vlastnou tlmí všetky nárazy. Vo svojej podstate ide o ľahšiu a odolnejšiu, lepšie tvarovateľnú a dvojito lisovanú vložku EVA. Phylon sa používá najmä do mezipodrážky a podrážky. V kolekcii LOAP nájdete phylon v obuvi.

Polyetylen

Polyetylén je v súčasnosti najpoužívanejším syntetickým vláknom na svete. Vyrába sa z neho napr. nejrôznejšie fólie, hračky, mikroténové vrecká

a textilné vlákna. Je ľahký, ale veľmi pevný, odoláva slnečnému svetlu, vplyvom počasia a vlhkosti, má dobré izolačné vlastnosti. U nesprávne skladovaných výrobkov potom môže po čase dôjsť k deformaci, alebo k zrúteniu. V kolekcii LOAP nájdete polyetylén najmä v podlážkach stanov.

PEVA

PEVA je takmer o polovicu ľahší materiál než PVC, zároveň ale odolnejší voči nižším teplotám. Ide o lacnejší a recyklovateľný materiál. PEVA sa najčastejšie používa na sprchové závesy a pláštenky. V kolekcii LOAP nájdete PEVA v doplnkoch - napr. v detských pršiplášťoch.

Polyester

Z ropy vyrábaný polyester patrí medzi najrozšířenejšie syntetické materiály na svete. Sú z nej napr. PET fľaše, spodná bielizeň, ale aj bezpečnostné pásy a športové oblečenie. PES je ľahký materiál, ktorý nenasáva vodu, veľmi rýchlo odvádza pot od tela a skvelo schne. Naviac je odolný voči škvrnám napr. od potu. PES je super, pretože sa prakticky nekrčí. Nevýhodou ale je, že pohlcuje pachy. Polyester sa ľahko udržuje, ale pri praní dajte pozor - teplota vody nesmie prekročiť 30 °C. Pokiaľ ho chcete žehliť, tak jedine cez mokrý ručník pri teplote max. 150 °C. V kolekcii LOAP nájdete polyester v športových bundách (technológia STORMEX, AQUA PRO, TSS), flísových mikinách (technológia TECHFLEECE+) a funkčnej bielizni (technológia TRIFIBRE), batohoch (technológia BULLTECH), stanoch aj spacích vakoch (technológia POLYPLUS).

Polypropylen

Polypropylén víťazí v kategórii mušia váha. Vďaka svojej nízkej hmotnosti ide totiž o vôbec najľahšie vlákno na trhu. Polypropylén je stabilný a húževnatý materiál, ktorý má vôbec najnižšiu nasiakavosť zo všetkých známych textilných vláken a vlhkosť rýchlo odvádza od tela. Polypropylén má tiež skvelé termoizolačné vlastnosti, naviac vydrží aj vyššie teploty pri praní. V kolekcii LOAP nájdete polypropylén v ponožkách.

Polyuretan

Polyuretán patrí k najkvalitnejším tepelným izolantom, naviac je veľmi ľahký a pevný v ťahu, dokonalo odoláva vetru. Výborne sa preto hodí ako membrána funčného oblečenia a obuvi. V kolekcii LOAP nájdete polyuretán v športových bundách (technológia STORMEX, DRYTECH, AQUA PRO, TSS), rukaviciach, na zvrškoch obuvi a opaskoch, v batohoch (technológia BULLTECH).

Polyvinyl chlorid (PVC)

PVC je treťou najpoužívanejšou umelou hmotou na Zemi a vyrába sa z kuchynskej soli. Z PVC sú napr. hračky, podlahy, ale aj oblečenie a obuv. Ide o ľahký pružný materiál s dobrými termoizololačnými vlastnosťami. Dajte však pozor pri recyklácii, ku ktorej sa PVC nehodí - 1 lfľaša z PVC môže znehodnotiť recykláciu 30-50 tisíc PET fliaš. V kolekcii LOAP nájdete PVC v karimatkách.

Rip Stop

Tkanina Rip Stop bola vyvinutá v USA v období 2. sv. vojny. Ide o tkaninu s vysokou pevnosťou, ktorá je vyrobená zvláštnou technikou. Do tenkej textílie sú s odstupom 5-8 mm hrubšie osnovné nite. Pre výrobky s Rip Stopom je preto typická členitá štruktúra (najčastejšie "štvorčekovaná", "kosoštvorčekovaná" nebo "šesťuholníková"). Najväčšia prednosť Rip Stopu spočívá v zvýšenej odolnosti priti pretrhnutiu. V prípade pretrhnutia je potom poškodenie minimálne vďaka "mriežkam" z osnovných nití. V kolekcii LOAP nájdete Rip Stop v batohoch a spacích vakoch.

Sklolaminát

Kdo šetrí, ide do sklolaminátu a nemá sa za čo hanbiť. Ide totiž o najrozšírenejší materiál používaný na tyče k stanom. Nižšia cena sa prejavuje v relativne vyššej hmotnosti tyčí. Majú tiež tendenciu sa pri veľmi častom stavaní a skladaní stanu lámať o hranu kovových spojok. Pri manipulaci s nimi je preto na mieste šetrné zachádzanie a ve stane s divočení tiež opatrne.;-) V kolekcii LOAP nájdete sklolaminát v konštrukcii stanov.

Termoplastická guma

TPR je skratka pre termoplastickú gumu, druh vysoko kvalitného syntetického kaučuku. Často se zamieňa s TPE, čo je ale plast. Na rozdiel od TPE na TPR drží lepidlo a tak je na výrobu podrážok obuvi vhodnejší. Mezi prednosti TPR patria žiaruodolnosť a nízka deformácia tlakom, inými slovami sa obuv menej "oderie". V kolekcii LOAP nájdete TPR v podrážkach väčšiny obuvi.

Viskóza

Viskóza je syntetické vlákno, ale na podiv sa vyrába z prírodnej celulózy, teda dřeva. Výrobky z viskózových vlákensú príjemné na dotyk, dobře sajú a nekrčia sa. Obľuba peknej lesklej vidkózy plynie z jej vlastností podobných prírodnému hodvábu. Priadza sa najčastejšie používa na výrobu vrchného oblečenia a podšíviek. V kolekcii LOAP nájdete viskózu v niektorých dámskych letných tričkách, alebo tielkach.