7 pádnych dôvodov, prečo nosiť funkčné termo oblečenie

Poďte sa s nami pozrieť, ako funguje termo oblečenie a aké sú jeho hlavné výhody. Pomôžeme vám pochopiť, prečo je tak chválené a prečo jeho popularita raketovo vzrastá.

 

V prípade zvýšenej fyzickej aktivity stúpa telesná teplota a telo sa začína prehrievať. Prirodzená teplota nášho tela sa pohybuje v rozmedzí zhruba okolo 36-37°C. Telo preto na prehrievanie reaguje vylučovaním potu a snaží sa tak ochladiť. Určite sami dobre poznáte ten nepríjemný pocit, keď sa vám spotené oblečenie lepí na telo – chladí, dlho schne a vám je príšerná zima.

 

1. Funkčné oblečenie reguluje teplotu tela

Na bezprostredný kontakt s pokožkou je funkčné oblečenie zo špeciálne upravených mikrovlákien tou najlepšou voľbou. Na rozdiel od bavlny a iných nefunkčných textílií nenasáva vodu, tj. ani pot, a naopak ju veľmi rýchlo odvádza od pokožky k ďalšej funkčnej vrstve. Pomáha tak telu stabilizovať teplotu a šetrí vašu energiu.

 

TIP: Zistite, ako si vybrať správne funkčné tričko na leto alebo na zimu v našom článku Čo je to gramáž a ako podľa nej vybrať funkčné tričko.

 

2. Termo oblečenie nechladí

Schopnosť nenasávať pot prináša ďalšiu nenahraditeľnú vlastnosť – termo bielizeň nechladí. Bude síce pracovať na plné obrátky a pot transponovať ďalej, ale vy budete stále pociťovať maximálne pohodlie. Rozlúčte sa s nepríjemnými návalmi chladu – s termo bielizňou budete v suchu a teple.

 

3. Funkčné tričko aj termo nohavice rýchlo schnú

Veľmi praktické je aj rýchle schnutie termo oblečenia. Predstavte si, ako dlho schne bavlnené tričko, keď vám premokne. V nepriaznivých podmienkach na sušenie to môže byť kľudne celý deň Termo tričká a termo nohavice našťastie také problémy nemajú. Krátko po namočení sú zase schopné plne fungovať.

 

4. Termo oblečenie vám dopraje voľnosť pohybu

Dámské termoprádloPánske aj dámske termo oblečenie je navrhnuté tak, aby úplne priľnulo k telu a stalo sa de facto vašou druhou kožou. Umožňuje úplne voľný a prirodzený pohyb.

 

TIP: U funkčných tričiek a nohavíc je dôležité, aby sa látka neodchyľovala od pokožky. V takom prípade by funkčný set horšie plnil svoju termoregulačnú schopnosť.

 

5. Nie je nič lepšie než ploché švy

Ploché švy sú logickým vyústením tesnej priľnavosti termo oblečenia k pokožke. Aby ju nič nedráždilo, používajú sa ploché švy, ktoré pri nosení vôbec necítite a pritom sú úplne spoľahlivé a pevné. Vďaka tomu švy v prípade funkčného trička netlačia pod funkčnou bundou a termo spodky nedráždia jemnú kožu na vnútornej strane stehien.

 

6. Funkčný materiál = nízka hmotnosť

Ďalšou veľmi užitočnou vlastnosťou je nízka hmotnosť funkčného oblečenia. Nepredstavuje pre užívateľa žiadnu významnú záťaž. Dokonca aj po premočení je veľmi ľahké a mierne zvýšenie hmotnosti vôbec nepostrehnete.

 

7. Univerzálnosť a variabilita nado všetko

Pokiaľ zvolíte správny typ funkčného trička a funkčných nohavíc, využijete ich vlastnosti aj v letných mesiacoch. Okrem efektívneho odvodu potu totiž pomáha telo aj ochladzovať.

 

LOAP tip: Zaujíma vás, ako kombinovať funkčné oblečenie s ďalšími vrstvami outdoorového oblečenia? Prečítajte si náš článok Ako funguje princíp 3 vrstiev oblečenia.

 

Prezrite si funkčné oblečenie LOAP:

 

Termo bielizeň